Czy szybkie pożyczki są bezpieczne?

Advisor Shaking Hand With CoupleCoraz więcej osób decyduje się obecnie na zaciąganie szybkich pożyczek w biurach pożyczkowych lub też przez Internet. Niekiedy są to pożyczki w firmach znanych w Polsce od lat i renomowanych, zdarza się jednak, że można trafić na firmę-krzak, która może doprowadzić nas do bankructwa. Na co należy zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać i nie wpaść w pętlę zadłużenia, bez wyjścia?
Przede wszystkim, nigdy takich kroków nie należy wykonywać pochopnie. Oczywiście, zdarzają się momenty, że pieniądze są nam po prostu bardzo szybko potrzebne i nie mamy czasu na głębsze zastanowienie się. Nie warto jednak ulegać w takich momentach emocjom i pożyczać w byle jakim, pierwszym miejscu na jakie trafimy. Możemy bowiem ściągnąć na siebie duże kłopoty.
Jeżeli wiemy, że kłopoty finansowe są w naszym przypadku chwilowe i z pewnością za kilka tygodni będziemy w stanie uzbierać daną sumę pieniędzy, możemy pokusić się o tak zwaną chwilówkę przez Internet, w jednej z najbardziej znanych i renomowanych firm. Często pierwszą pożyczkę oferują one za darmo, już w kilkanaście minut po złożeniu wniosku. Nie zapominajmy jednak nigdy o zapoznaniu się z umową, zanim zaakceptujemy regulamin udzielenia pożyczki.
Nigdy nie wolno podpisywać żadnej umowy, bez przeczytania jej od deski do deski. Wiele się słyszy obecnie o ludziach, którzy dali się oszukać i w ten sposób stracili cały majątek swojego życia. Kiedy pożyczamy konkretną sumę, upewnijmy się najpierw, jaka będzie dokładna suma do zwrotu i jakie mogą być naliczane dodatkowe koszty. Jeżeli zaś wiemy, że nie będziemy w stanie zwrócić pożyczki w ciągu miesiąca, nigdy nie zaciągajmy takich chwilówek. Jest to krok wysoce nierozsądny.
Najlepszym wyjściem byłby oczywiście kredyt w banku, ale zrozumiałym jest, że nie można go uzyskać od ręki i niestety konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej, o którą jest dzisiaj ciężko. Poszukajmy więc znanej i cenionej firmy pożyczkowej, która rozkłada zobowiązania na raty. Koniecznie, przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, należy dokładnie zapoznać się z zasadami udzielania takich pożyczek. Niejednokrotnie okazuje się bowiem, że firma proponuje obsługę przedstawiciela, za którą należy słono zapłacić w swoich przyszłych ratach. Zawsze warto jest dopytać o opcję z przelewem gotówki na rachunek bankowy. Może trwać nieco dłużej, ale jest to maksymalnie jeden dzień, a koszty pożyczki można w ten sposób zminimalizować o połowę.
Najlepszym wyjściem, jest oczywiście zapoznanie się najpierw ze wszystkimi dostępnymi dla nas opcjami. Jeżeli mamy an to czas, to skonsultujmy się z kimś, przeczytajmy opinie o danej firmie i dokonajmy stosownych obliczeń i porównań. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zbytni pośpiech i euforia mogą nas doprowadzić do sytuacji, kiedy skażemy się na bardzo wysokie koszty i oprocentowanie. Koniecznie należy zawsze wziąć pod uwagę wysokość potencjalnych rat i to, czy będziemy je w stanie w przyszłości spłacić. Nie bierzmy na siebie zobowiązań, których nie będziemy w stanie pokryć, ponieważ zapętlimy się i skażemy na proces windykacyjny, który jest nieprzyjemny i bolesny.

Podziel się