Czym jest pożyczka na dowód?

Pożyczka to współcześnie konieczność dla niejednego Polaka. Ze względu na szalejącą recesję, brak pracy wielu Polaków czy też życie na podstawie jednej wypłaty wiele osób decyduje się na zaciągnięcie pożyczki. Warto poszukać takiego miejsca, które zagwarantuje nam szybkie przekazanie pieniędzy,ale jednocześnie nie będzie wymagało wysokiego oprocentowania – niestety wiele parabanków trudni się takimi praktykami. Efekt tego taki, iż wiele osób czuje się oszukanych, głównie za sprawą wysokich odsetek od relatywnie niewysokiej sumy pożyczonych pieniędzy. Pożyczki na dowód zaciągamy również w momentach świąt, kiedy pragniemy suto zastawić stół lub tez sprawić naszym bliskim wspaniałe prezenty. Okres przedświąteczny obfituje w wiele ciekawych ofert, szczególnie kierowanych do osób starszych. Należy uważać na tego rodzaju okazje – wielokrotnie są one związane z wysokim oprocentowaniem. Pożyczki warto zaciągać w klasycznych, stacjonarnych bankach. podpisując umowę z bankiem możemy mieć pewność, iż nikt nas nie oszuka i nie będziemy narażeni na dodatkowe koszty, które są ukryte pod odpowiednimi paragrafami w umowie pożyczkowej.

Bardzo popularną formą pożyczek są pożyczki na dowód – umożliwiają one jednorazowe pobranie kwoty do wysokości określonego pułapu. Pułap ten ustanawia sama placówka oferująca pożyczkę. Tego typu oferty znaleźć można w każdym mieście w Polsce. Pożyczki na dowód nie wymagają okazania potwierdzenia dochodów – ich wydanie zależy wyłącznie od dobrej kondycji finansowej samej placówki. Bardzo istotne jest, aby dowiedzieć się, jakie oprocentowanie oferuje konkretna placówka.

Czy pożyczki na dowód SA popularne? Zdecydowanie tak. Dzięki łatwej możliwości zaciągnięcia pożyczki np. do 1000 zł wiele osób jest w stanie samodzielnie egzystować, powoli spłacając zaciągnięta pożyczkę, nawet w przypadku wysokiego oprocentowania. Pożyczki na dowód dostępne są całkowicie od ręki i nie wymagają żyrantów czy poręczycieli. Bardzo istotne jest, aby pobierając pożyczki na dowód mieć przy sobie opcjonalnie drugi dokument potwierdzający nasza tożsamość. Podczas wypełnienia odpowiednich blankietów osoba upoważniona za wydanie pożyczki na dowód będzie spisywała nasze dane: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, dane telefoniczne.

Spłata pożyczek jest określona w konkretnym terminie. Samodzielnie możemy określić, czy pożyczki na dowód pragniemy spłacać w trybie miesięcznym czy też w sposób nieuwarunkowany – wyłącznie na podstawie posiadania określonej sumy pieniędzy. W takich sytuacjach osoba odpowiedzialna za spłacanie długu musi zgłaszać się samodzielnie do placówki.

Czy pożyczki na dowód są skutecznym sposobem na rozwiązanie problemów finansowych? Wydaje się, ze tak, jednak warto uważać, aby nie wpaść w pułapkę spirali kredytowej, kiedy jedne kredyt spłacany jest następnym. Warto odpowiednio planować budżet, aby nie zdarzało się pobieranie pożyczek częściej niż kilka razy w roku. Pożyczki warto odpowiednio przemyśleć i zastanowić się, czy faktycznie jest nam ona potrzebna i czy mamy możliwość jej spłacenia.

Podziel się