Kredyt dla osób zarabiających najniższą krajową?

images (2)Wiele osób pracujących otrzymuje najniższe wynagrodzenie, które jest zagwarantowane przy zatrudnieniu na umowę o pracę. Nie jest to kwota, która zapewnia płynność finansową. Wiele osób zarabiających najniższą krajową boryka się z problemami finansowymi. Nie stać ich na zakup samochodu czy mieszkania za gotówkę. Nie mając nikogo bliskiego, kto mógłby udzielić pożyczki szukają pomocy w Bankach. Niestety nie wszystkie Banki są chętne na udzielenie kredytu dla osoby o niskich zarobkach. Wnikliwa analiza finansowa wykazuje, że osoba taka może stać się niewypłacalna dla Banku i nie mieć środków do życia.

Jednak są Banki, które wyciągają pomocną dłoń dla osób zarabiających najniższą krajową. Wśród bogatej oferty usług bankowych można znaleźć atrakcyjny kredyt gotówkowy. Maksymalna kwota kredytu, o jaką może wnioskować kredytobiorca to 6 000 złotych. Czas spłaty zadłużenia może wynosić maksymalnie 5 lat. Okres kredytowania jest ustalany indywidualnie z klientem i zależy od jego kondycji finansowej. Bank rozpatrując wniosek o udzielenie kredytu bierze pod uwagę rodzaj umowy, jaką ma kredytobiorca. Jeżeli jest to umowa o pracę na czas nieokreślony stanowi to dodatkową zaletę, dzięki której Bank może udzielić wyższego kredytu. Wiele banków stosuje także uproszczoną procedurę kredytową. Jeszcze do niedawna, aby otrzymać kredyt w Banku kredytobiorca musiał przedstawić zaświadczenie z ZUS i US oraz zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. Dzisiaj dla wielu banków wystarczy dowód osobisty, oświadczenie o zarobkach (deklaracja, w której kredytobiorca oświadcza wysokość zarobków oraz wskazuje miejsce pracy – pracownik banku weryfikuje tą informację telefonicznie), wyciąg z konta osobistego lub PIT. Dzięki uproszczonej procedurze kredytowej Banki znacznie przyspieszają proces przyznania kredytu. Wiele Banków deklaruje, że pieniądze na koncie klienta znajdą się od kwadransa do 3 dni roboczych. Czy warto wziąć taki kredyt? Każdy powinien sam przeanalizować swoją sytuację i odpowiedzieć sobie na to pytanie. Niekiedy są sytuacje, które zmuszają do zaciągnięcia zadłużenia.

Pozabankowe instytucje finansowe udzielają pożyczek także dla osób o niskich dochodach. Są to kwoty od 500 złotych wzwyż. Często parokrotnie przekraczają kwotę, jaką możemy otrzymać w banku. Niestety w przypadku pożyczek w pozanaukowych instytucjach finansowych warunki mogą być gorsze a kwota do oddania wyższa. Wiąże się to z ryzykiem pożyczkodawcy, który udzielając pożyczki dla osoby o niskich dochodach, która może stać się niewypłacalna.

Przed zaciągnięciem długu w Banku lub pozabankowych instytucjach finansowych warto zebrać jak najwięcej informacji oraz ofert. Ich dokładna analiza wskaże nam najatrakcyjniejszy produkt. W Internecie można skorzystać z darmowego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu. Wpisując podstawowe parametry kredytu otrzymamy przekrojową informację, która ułatwi nam dokonanie wyboru. Pamiętajmy, że zaciąganie jakiegokolwiek długu wiąże się z jego spłatą, dlatego wszelkie zobowiązania finansowe podejmujmy rozsądnie z głową.

Podziel się