Kredyty hipoteczne to ogromna szansa dla młodych!

hypothecary-credit-149895_1280Młodzi ludzie, chcący dzisiaj mieć gdzie mieszkać, niestety ale nie mają za dużego wyboru. Właściwie do wyboru mają jedynie dwa rozwiązania. Pierwsze rozwiązanie to oczywiście wynajem. Jeśli mamy na myśli młode małżeństwa, to jest to rozwiązanie bez sensu. Jeśli mamy na myśli pary i narzeczeństwo to nie jest to złe rozwiązanie. Zaraz wyjaśnimy dlaczego. Jeśli jest się parą albo narzeczeństwem to do zawarcia związku małżeńskiego lepiej mieszkać razem w wynajmowanym mieszkaniu. Nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć, więc lepiej w hipotekę bez małżeństwa nie wchodzić. Jest to oczywiście możliwe, ale co w przypadku, gdyby jedna ze stron jednak się rozmyśliła? Dlatego młodzi, którzy żyją w związku nie zatwierdzonym formalnie aktem małżeństwa mogą sobie wynajmować mieszkanie i żyć razem, bez zastanawiania się nad tym, czyje to mieszkanie jest albo kto ma za nie spłacać kredyt.

Natomiast w przypadku małżeństw, czyli osób będących w związku już formalnie zatwierdzonym, płacenie za wynajem domu czy mieszkania nie jest za dobrym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że wynajem to płacenie za mieszkanie, które nigdy nie będzie należało do tych, którzy za jego wynajmowanie płacą. Małżeństwa mogą w ten sposób uniknąć marnotrawienia pieniędzy, które można przeznaczyć od razu właśnie na rozwiązanie idealne w takiej sytuacji, czyli kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny jest ogromną szansą dla młodych małżeństw, które nie chcą ładować pieniędzy w czyjeś mieszkanie płacąc wątpliwie należne pieniądze za jego wynajem i jeszcze opłaty za media, prąd czy telewizję. Na to wszystko trzeba miesięcznie wydać tyle, ile wystarczyłoby spokojnie na ratę kredytu hipotecznego. A tak naprawdę to w większości polskich miast za normalne mieszkanie ratę hipoteczną zapłaci się o wiele mniejszą aniżeli czynsz i opłaty za wynajęcie podobnego metrażu.

Dzisiaj Nasze państwo wychodzi naprzeciw młodym małżeństwom chcącym się usamodzielnić i zamieszkać na swoim. Zostało opracowane wiele programów pomocowych skierowanych do młodych, którzy chcą zamieszkać na swoim. Nie każdy ma zdolność do kredytu hipotecznego, bo trzeba mieć na uwadze, że trzeba mieć do takowego odpowiednie dochody. Nie są to jednak wymagania jakieś szczególnie wysokie, a jeśli ktoś zarabia normalnie i stać go na wynajem, to na kredyt hipoteczny również.

Jednakże młodzi ludzie ciągle boją się wejść do swojego mieszkania kosztem spłacania rat kredytu hipotecznego. Ciągle jednak wielu płaci bezsensownie za wynajem. Wszystko dlatego, że młodzi ludzie boją się związać z bankiem umową kredytową na kilkanaście albo ponad dwadzieścia lat. Strach przed tym, że może kiedyś braknąć na ratę kredytu jest paraliżujący. Co ciekawe, wiele młodych małżeństw zastanawia się nad tym, co będzie wówczas. Ale nikt nie zastanawia się co się stanie, kiedy braknie na czynsz za mieszkanie. Tymczasem o wiele bezpieczniejszy jest brak pieniędzy na ratę kredytu aniżeli na brak czynszu. Prędzej na bruk pozbędzie się nas osoba, od której wynajmujemy mieszkanie aniżeli bank, z którym zawsze można w sprawie zaległości rozmawiać i negocjować.

Podziel się

Dodaj komentarz