Składanie wniosków online

a3d92936-d04a-11e3-975a-0025b511229eInternet stanowi doskonałą furtkę do kontaktów z firmami pożyczkowymi, ale także idealne narzędzie komunikacyjne dla wszystkich ludzi posiadających konto w banku. Jeśli klient posiada rachunek w konkretnym banku, przeważnie ma też do niego dostęp online. To pozwala nie tylko monitorować wpływy i wypływy ze swojego konta, ale także zarządzać nim zarówno w podstawowy jak i rozszerzony sposób. Poza oczywistymi funkcjami jak doładowanie telefonu, zlecenie zwykłego lub ekspresowego przelewu czy zablokowanie swojej karty do bankomatu – portale transakcyjne banków pozwalają także na zdecydowanie więcej. Kupienie ubezpieczenia na mieszkanie, samochód albo na podróż – to praktycznie funkcja dostępna w każdym banku. Dodatkowo wymienić można online walutę albo złożyć polecenie stałego przelewu na konkretny rachunek, a co najważniejsze dla wielu klientów, można także z powodzeniem złożyć i wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy, samochodowy, hipoteczny czy kartę kredytową. A ponieważ bank posiada niemal nieograniczony dostęp i to w czasie rzeczywistym do wszystkich kluczowych danych o historii kredytowej i sytuacji finansowej swojego stałego klienta – na decyzję kredytową przeważnie nie trzeba czekać dłużeni niż piętnaście minut. Po zatwierdzeniu warunków umowy poprzez wprowadzenie jednorazowego kodu potwierdzającego tożsamość czy też złożenie podpisu elektronicznego, pieniądze znajdują się na koncie klienta niemalże automatycznie.

Nie dziwi więc, że z takich funkcjonalności swoich banków bardzo chętnie korzystają wszyscy ci klienci, którzy nie mają zadłużenia we własnym banku i mają zdolność kredytową. Dla nich i pożyczanie im pieniędzy, banki są zawsze otwarte. Dużo gorzej wygląda natomiast sytuacja wszystkich tych, którzy kont w bankach nie posiadają, albo posiadają już właśnie zbyt wiele kont i kart w różnych bankach, z których każde jest mocno zadłużone. Nie oznacza to jednak, że takie osoby nie mają szans na pożyczenie pieniędzy – w ostatnich latach na rynku pojawiło się całe mnóstwo firm pożyczkowych specjalizujących się w kredytach udzielanych przez Internet i to w beznadziejnych niekiedy przypadkach. Większość z nich oferuje chwilówki, ale czasami są to też zwyczajne kredyty gotówkowe, od tych bankowych różniące się tylko i wyłącznie wysokością odsetek, jednak w sposób bardzo widoczny i kosztowny dla klienta.

Często nie ma jednak możliwości przekonania banku do swojego wniosku i konieczne jest poszukiwanie innych firm. Internet staje się w tym momencie głównym sprzymierzeńcem większości osób poszukujących pieniędzy, ponieważ złożenie wniosku online nic nie kosztuje i można jednocześnie wypełnić formularze rejestracyjne na kilku stronach. Brak konieczności odpowiadania na pytania ze strony pracownika, także jest istotny, ale najważniejsze jest, że osoba składające wniosek o pożyczkę nie musi czuć się zmieszana, gdy ewentualnie usłysz odmowę. Procesy sprawdzania wypłacalności klienta w bazach gospodarczych i kredytowych trwają od kilku do kilkunastu minut i są całkowicie zautomatyzowane. Można więc powiedzieć, że zarówno pozytywne jak i negatywne decyzje są wysyłane przez urządzenie czy oprogramowanie, a z żywym człowiekiem do czynienia wniosek kredytowy ma wyjątkowo rzadko. Wszelka korespondencja firmy z wnioskującym może odbywać się na zasadzie wymiany poczty elektronicznej albo wiadomości SMS. A tak długo, jak klient nie zalega ze spłatą i oddaje zobowiązanie na czas – nie ma także potrzeby, aby kontaktować się z nim chociaż w raz w trakcie całego okresu spłaty.

Podziel się

Dodaj komentarz