Szybkie pożyczki online

Business DeskPożyczanie pieniędzy jest bardzo trudnym i żmudnym procesem, zwłaszcza w wykonaniu banków. Im więcej pieniędzy chce pożyczyć klient, tym więcej musi spełnić wymogów formalnych, dostarczyć dokumentów, udowodnić rzeczy przed bankiem. Szczególnie trudny z tego tytułu do uzyskania jest kredyt hipoteczny, który z oczywistych względów często jest odmawiany w wielu bankach, by ostatecznie zyskać przychylność tylko jednego podmiotu rynkowego. Konieczność dostarczenia zabezpieczeń finansowych, spełnienia wymogów ubezpieczeniowych, podpisania stosowych ugód z deweloperami czy poprzednimi właścicielami mieszkania – wszystko to znacząc wydłuża drogę do własnego mieszkania. Zaś jeśli konkretny bank nie przychyli się do wniosku, konieczne jest szukanie kolejnego i ponowne rozpoczynanie całej czasochłonnej, kosztownej i energochłonnej procedury. Dlatego same banki zachęcają swoich klientów, aby składali wniosek o kredyt za pomocą Internetu. Dla samego banku jest to możliwość odciążenia pracowników w placówkach terenowych banku, a w skali makro nawet zmniejszenie nakładów na otwieranie nowych placówek czy utrzymanie starych i nierentownych.

Przeniesienie części z etapów obowiązujących w procesie ubiegania się o kredyt, pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów po stronie banków, ale także podniesienie komfortu i satysfakcji po stronie samego klienta. Uzupełnienie przez niego odpowiednich formularzy online pozwala na niemal natychmiastowe zweryfikowanie go pod kątem wypłacalności, dotychczasowej historii kredytowej i ewentualnych windykacji czy egzekucji. Jeśli natomiast klient uzupełni także wszystkie dane na temat swoich comiesięcznych zobowiązań i przychodów, na które będzie naturalnie posiadał odpowiednie dokumenty – po kilkunastu minutach taki system wyświetli mu informację lub wyśle ją na pocztę elektroniczną, o wyniku zakończonej weryfikacji aplikacji kredytowej. Ale także klient potencjalny, który nie ma jeszcze konta w danym banku, może złożyć taki wniosek i proces nie będzie szczególny dłuższy. Jedyny problem to konieczność dostarczenia wszystkich dokumentów przez takiego chętnego w przypadku pozytywnej decyzji. O ile bowiem w przypadku własnego klienta bank często dysponuje już danymi potwierdzającymi określone przychody, wydatki czy zatrudnienie, o tyle w przypadku osoby spoza struktur banku, niezbędne jest pozyskanie wszystkich tych poświadczeń po raz pierwszy.

Nie tylko banki starają się jednak docierać do wielu klientów poszukujących pieniędzy w Internecie. Ostatnie lata to nie tylko w Polsce wielki wzrost rynku usług pozabankowych, który przez wiele lat miał dość negatywne konotacje. Wysokie oprocentowanie pożyczek, niejasne zasady ich udzielania oraz bardzo znikome regulacje prawne tego rynku – z pewnością utrudniały start niektórym firmom. Ostatecznie jednak sytuacja finansowa wielu ludzi zmusiła ich do skorzystania z usług takich parabanków i nagle okazało się, ze wcale nie są one takie złe, a przy respektowaniu wzajemnych zasad kontraktu, mogą być wręcz bardziej ludzkie i przychylne w stosunku do klienta, aniżeli banki. Parabanki nastawione są właśnie na tych w najtrudniejszej sytuacji życiowej i finansowej, nie oceniają i są gotowe pożyczyć nawet tym w skrajnym ubóstwie – biorąc na siebie ryzyko nie otrzymania środków z powrotem. Oczywiście robią to z poczucia interesu finansowego, a nie społecznego, ale niemniej w życiu wielu osób tylko taka wyciągnięta pomocna dłoń w ostatnich latach umożliwiła staniecie na nogi lub wyjście z finansowej opresji, więc i wizerunek tych firm jest dzisiaj zdecydowanie cieplejszy.

Podziel się

Dodaj komentarz